Yasa Dışı Ticaret

Yasa dışı ticaret aşırı regülasyonlar ve vergi artışlarına paralel olarak artıyor. Yasa dışı ticarete tamamıyla karşıyız. Kaçakçılık perakendecileri yasal satışlardan, hükümetleri ise vergilerden mahrum bırakır. Ayrıca sahte ürünler yasal ürünlerle aynı yüksek standartlara göre üretilmemektedir.

Organize suç örgütleri de kaçak ticarete katılanlar arasında bulunuyor ve bu örgütler yasa dışı ticareti medeni toplumlara zarar veren faaliyetlerini finanse etmek için kullanıyorlar. Bu tür suçluların reşit olmayanlara satışın engellenmesi gibi yasalara saygı göstermesi de olası değil.

Kaçak ticarete karşı özel güvenlik uzmanları ile mücadele veriyoruz, suç istihbaratı için bilgi toplama ve paylaşımında birlikte çalışıyoruz, izleme analizlerini kullanarak ve adli bilişim analizleri yaparak yasa uygulayıcılar ve sınır kapılarındaki kontrol görevlileri ile istihbarat işbirliği yapıyoruz. İşbirliği protokolleri ve anlaşmalarıyla hem sektörümüzdeki çalışma grupları içinde hem de hükümetlerle işbirliği yaparak çalışıyoruz.

Bizim politikamız sadece onaylı müşteriler ve pazarlara ürün sunmaktır. Müşterilerle, bu politikamızın ve kendi tedarik zincirlerindeki kontrol sorumlulukların farkında olmaları için çalışıyoruz. Tedarik zinciri bütünlüğünü sağlamak için “Müşterini ve Tedarikçilerini Tanı” süreç yönetimini uyguluyoruz.

Daha fazla bilgi için Imperial Tobacco’nun Kaçakla Mücadele dokümanını inceleyebilirsiniz.